StarTrekGames      StarCraft Encyklopedie     TrekGame.org

 

 

Zde najdete pár věcí, které vám snad usnadní vytváření dalších lodí :-) Nicméně nejedná se o nějaký modařský nástroj, jenom okomentovaný datový soubor, schéma k palebným polím a jednoduchá utilitka, která vám převede pozici kurzoru nad obrázkem lodi na polární souřadnice používané v datech.  

Okomentovaný datový soubor

POZN. před vlastním použití souboru je třeba všechny komentáře odmazat a dodržet počet řádků. Při nedodržení počtu řádků a formátu vstupů dojde v lepším případě k nepředvídanému chování programu, velmi pravděpodobně však k zamrznutí. 

Utilita

Do adresáře s programem vložte libovolný bmp soubor a nazvěte ho obrazek.bmp Po spuštění editor obrázek načte a vypíše vám potřebné polární souřadnice vzhledem ke středu obrázku - lodi. V případě malých modelů obrázek můžete zvětšit stisknutím + a zmenšit tlačítkem -. Vzdálenost kurzoru už je automaticky přepočítaná. 

Zde je přehled číselných kódů k typům phaserů. Každá paprsková zbraň má jeden z výše zobrazených typů palebného pole. místo, kam zbraň může střílet je vyznačeno BÍLE.